anunt
Disponibilitate:
Full-time
Nivel cariera:
Mid-level
Oferta:
nespecificata
Expira:
30 Jul 2014 - 17 Aug 2014
stats

Asistent programe

Fundatia Comunitara Iasi angajeaza un asistent programe pe perioada nedeterminata, incepand cu data de 1 septembrie 2014 - program de munca full-time, data limita pentru aplicare: 17 august 2014. Scopul postului: Asistentul pentru programe ofera suport administrativ si logistic managerilor de programe si directorului executiv si se ingrijeste de buna functionare a biroului.

Responsabilitati si sarcini:

  • Gestioneaza procesul de comunicare individuala cu donatorii (managementul donatorilor)
  • Coordoneaza echipele de interni si voluntari si se implica in recrutarea si selectia acestora
  • Asigura suportul logistic pentru organizarea de evenimente, intalniri, grupuri de lucru, etc.
  • Ofera suport in procesele de acordare de finantari si burse
  • Redacteaza documente interne (procese verbale, minute, rapoarte) si externe (articole, interviuri, rapoarte)
  • Administreaza baza de date cu contacte a fundatiei
  • Realizeaza revista presei
  • Este responsabil de efectuarea achizitiilor de consumabile si protocol si de buna gestionare a acestora
  • Colaboreaza cu directorul fundatiei in vederea realizarii activitatilor administrative si pentru pregatirea rapoartelor financiare/narative.

Cerinte:

  • Bune abilitati de organizare si implementare
  • Bune abilitati de lucru in echipa, spirit de initiativa
  • Eficienta in derularea sarcinilor, meticulozitate si atentie la detalii
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala, de relationare si socializare, buna cunoastere a mediului online
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • Bune abilitati de operare pe computer (Windows, Word, Excel)
  • Experienta de voluntariat si in lucru cu tinerii constituie un avantaj

Beneficii:

  • Salarizare specifica postului, oportunitati de avansare profesionala
  • Oportunitati de formare in reteaua nationala de Fundatii Comunitare (12 orase)
  • Mediu de lucru dinamic, colectiv entuziast
  • Oportunitatea de a actiona ca un agent al schimbarii in comunitate

Procesul de selectie a candidatului:

Aplicatia va cuprinde scrisoare de intentie, CV si datele de contact a una sau doua persoane care pot oferi recomandari pentru abilitati, experiente sau cunostinte specifice postului. Aplicatiile vor fi trimise la adresa ciprian.paius@fundatiacomunitaraiasi.ro pana la data de 17 august 2014. Persoana de contact pentru intrebari si informatii suplimentare: Ciprian Paius, T: 0720 00 77 92.

Despre Fundatia Comunitara Iasi

Fundatia Comunitara Iasi isi propune sa devina un punct de reper pentru acei membri ai comunitatii constienti si responsabili din punct de vedere social, care se simt parte integranta din procesul de schimbare al acesteia si care devin promotorii unei sinergii perfecte intre mediul de afaceri, autoritati si societatea civila.

Sprijinim initiativa si spiritul comunitar local, pentru construirea intr-o maniera durabila a unui viitor mai bun al Iasului si intregii regiuni. Facem acest lucru oferind sprijin financiar si tehnic pentru proiectele grupurilor de initiativa si organizatiilor neguvernamentale din Iasi sau burse de studiu pentru fructificarea unor oportunitati scolare si extrascolare.

Administrand profesionist si transparent donatiile primite de la cetateni, ne asiguram de indeplinirea obiectivelor donatorilor, oferind astfel membrilor comunitatii oportunitati concrete de a participa, de a cataliza cele mai bune idei si de a sprijini programe de calitate.

Sursa: comunicatul de presa

Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.