Expira:
01 Nov 2012 - 17 Nov 2012
stats

Consilier vanzari la Carturesti

Libraria Carturesti cauta 4 posturi de Consiler Vinzari, pentru job full-time.

CANDIDATUL IDEAL:

Este comunicativ, sociabil, deschis, entuziast si motivat.
Are atitudine pozitiva si orientata catre client, stie sa comunice intr-o maniera empatica.
Are bune cunostinte despre literatura, muzica, film, arta si ii place sa discute despre ele.
Apreciaza lucrul intr-un mediu dinamic si creativ, conectat permanent la tot ce tine de viata culturala.
Este responsabil, atent, perseverent si dornic de invatare continua.
Detine cunostinte medii de operare PC - MS Office, Internet, E-mail.
Experienta in domeniu constituie un avantaj.

RESPONSABILITATI:

Intampina clientii si le asigura consiliere intr-o maniera amabila, prietenoasa si eficienta.
Identifica nevoile si asteptarile clientilor, le ofera informatii corecte si complete despre produsele si serviciile Carturesti.
Promoveaza si vinde carti, muzica, filme si alte game de produse existente in oferta.
Invata permanent oferta de produse si se informeaza cu privire la noile aparitii.
Asigura merchandising-ul si implementeaza campaniile speciale.
Incaseaza contravaloarea produselor achizionate de catre clienti.
Mentine ordinea si curatenia pe rafturi si in spatiile de lucru.

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs.