Oferta:
nespecificata
Expira:
28 Jan 2015 - 15 Feb 2015
stats

Coordonator Swimathon

Fundatia Comunitara Iasi cauta coordonator pentru Swimathon pe o perioada nedeterminata, incepand cu 1 martie 2015. Data limita pentru aplicare: 15 februarie 2015. Scopul postului: organizarea evenimentului si cresterea anuala a amplorii acestuia.

Responsabilitati si sarcini:

• Coordoneaza principalele campanii din cadrul evenimentului: inscrierea proiectelor, a inotatorilor si a sustinatorilor
• Identifica sponsori si furnizori de bunuri si servicii pentru buna desfasurare a evenimentului.
• Coordoneaza campania de strangere de fonduri pentru proiectele fundatiei inscrise in competitie
• Coordoneaza procesul de management al donatorilor si sponsorilor
• Coordoneaza procesul de comunicare specific evenimentului (site, facebook, intalniri, etc.)
• Organizeaza din punct de vedere logistic activitatile din ziua evenimentului si coordoneaza echipa de voluntari

Cerinte:
• Experienta in organizarea de evenimente si project management
• Experienta in strangerea de fonduri
• Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala, relationare si socializare
• Capacitatea de a reprezenta organizatia in relatie cu sponsorii si donatorii cu maturitate, tact, si diplomatie
• Spirit de initiativa, proactivitate si capacitatea de a lucra cu supervizare minima
• Buna cunoastere a limbii engleze
• Bune abilitati de operare pe computer (Windows, Office, Excel)

Beneficii:
• Salarizare specifica postului
• Oportunitati de formare in reteaua nationala de Fundatii Comunitare (12 orase)
• Retea nationala de suport
• Mediu de lucru dinamic, colectiv entuziast
• Oportunitatea de a actiona ca un agent al schimbarii in comunitate si un ambasador al miscarii filantropice din Romania
• Se asigura telefon de serviciu, laptop si decontarea transportului in interes de serviciu

Procesul de selectie a candidatului:

Aplicatia va cuprinde scrisoare de intentie, CV si datele de contact a doua persoane care pot oferi recomandari pentru abilitati, experiente sau cunostinte specifice postului. Aplicatiile vor fi trimise la adresa ciprian.paius@fundatiacomunitaraiasi.ro pana la data de 15 februarie 2015.

Persoana de contact pentru intrebari si informatii suplimentare: Ciprian Paius, T: 0720 00 77 92.

Sursa: pagina facebook