Oferta:
nespecificata
Expira:
30 Jul 2014 - 17 Aug 2014
stats

Responsabil atragere fonduri

Fundatia Comunitara Iasi angajeaza un responsabil atragere fonduri pe perioada nedeterminata, incepand cu data de 1 septembrie - program full-time, data limita pentru aplicare 17 august 2014. Scopul postului: Responsabilul de atragere de fonduri se ocupa de organizarea, coordonarea, dezvoltarea şi implementarea activitatilor de atragere de fonduri de la companii.

Responsabilitati si sarcini:

- Propune si implementeaza strategiile si metodele de atragere de fonduri pentru a indeplini obiectivele financiare ale Fundatiei

- Este responsabil de pregatirea materialelor necesare pentru atragerea de fonduri si a propunerilor pentru donatori/sponsori

- Este responsabil de dezvoltarea bazei de donatori corporate

- Targeteaza sponsorii, se documenteaza in legatura cu acestia, stabileste intalniri de prezentare a ofertei de colaborare, negociaza contractele si asigura incasarea sumelor angajate

- Cultiva donatorii curenti corporate

- Colaboreaza cu echipa la organizarea de evenimente pentru strangerea de fonduri

Cerinte:

- Experienta in strangerea de fonduri de la companii

- Bun cunoscator al sectorului de afaceri local si judetean

- Bune abilitati de negociere, comunicare scrisa si verbala, relationare si socializare

- Capacitatea de a reprezenta organizatia in relatie cu sponsorii si donatorii cu maturitate, tact, si diplomatie

- Spirit de initiativa, proactivitate si capacitatea de a lucra cu supervizare minima

- Buna cunoastere a limbii engleze

- Bune abilitati de operare pe computer (Windows, Office, Excel)

Beneficii:

- Salarizare specifica postului, bonusuri pentru depasirea obiectivelor de fundraising

- Oportunitati de formare in reteaua nationala de Fundatii Comunitare (12 orase)

- Retea nationala de suport

- Mediu de lucru dinamic, colectiv entuziast

- Oportunitatea de a actiona ca un agent al schimbarii in comunitate si un ambasador al miscarii filantropice din Romania

- Se asigura telefon de serviciu, laptop si decontarea transportului in interes de serviciu

Procesul de selectie a candidatului:

Aplicatia va cuprinde scrisoare de intentie, CV si datele de contact a una sau doua persoane care pot oferi recomandari pentru abilitati, experiente sau cunostinte specifice postului. Aplicatiile vor fi trimise la adresa ciprian.paius@fundatiacomunitaraiasi.ro pana la data de 17 august 2014. Persoana de contact pentru intrebari si informatii suplimentare: Ciprian Paius, T: 0720 00 77 92.

Despre Fundatia Comunitara Iasi

Fundatia Comunitara Iasi isi propune sa devina un punct de reper pentru acei membri ai comunitatii constienti si responsabili din punct de vedere social, care se simt parte integranta din procesul de schimbare al acesteia si care devin promotorii unei sinergii perfecte intre mediul de afaceri, autoritati si societatea civila.

Sprijinim initiativa si spiritul comunitar local, pentru construirea intr-o maniera durabila a unui viitor mai bun al Iasului si intregii regiuni. Facem acest lucru oferind sprijin financiar si tehnic pentru proiectele grupurilor de initiativa si organizatiilor neguvernamentale din Iasi sau burse de studiu pentru fructificarea unor oportunitati scolare si extrascolare.

Administrand profesionist si transparent donatiile primite de la cetateni, ne asiguram de indeplinirea obiectivelor donatorilor, oferind astfel membrilor comunitatii oportunitati concrete de a participa, de a cataliza cele mai bune idei si de a sprijini programe de calitate.

Sursa: comunicatul de presa