Oferta:
nespecificata
Expira:
24 Jan 2013 - 24 Feb 2013
stats

Analist servicii client - limba spaniola

SCC Services Romania angajeaza cinci (5) analisti - servicii client, vorbitori de limba spaniola. Limba catalana reprezinta avantaj, deasemenea, un avantaj important reprezinta cunoasterea unei alte limbi straine la nivel avansat din grupul limbilor latine, germanice sau nordice.

CANDIDATUL IDEAL:
Aptitudini:
- Limba spaniola la nivel avansat, limba catalana reprezinta avantaj
- Limba engleza la nivel mediu-avansat
- Un avantaj important este cunoasterea unei alte limbi straine la nivel avansat din grupul limbilor latine, germanice sau nordice
- Atitudine pozitiva, orientata catre intelegerea si rezolvarea nevoilor clientilor.

Abilitati:
- Foarte buna utilizare a sistemelor de operare Windows si a programelor din suita MS Office.
- Configurarea sistemelor de operare Windows si rezolvarea problemelor uzuale
- Configurarea si rezolvarea problemelor uzuale de utilizare a aplicatiilor din suita MS Office
- Configurarea si diagnosticarea/remedierea problemelor de retea la nivel LAN
- Configurarea si diagnosticarea/remedierea problemelor hardware la nivel de desktop, laptop si imprimante.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Principalele responsabilitati:
- Preia telefonic, prin intermediul e-mail-ului sau prin alte sisteme specifice semnalarile clientilor referitoare la incidente aparute
- Asigura suportul tehnic de la distanta in concordanta cu acordul de serviciu stabilit (SLA)
- Analizeaza si rezolva incidentele semnalate in limita competentelor stabilite
- Mentine contactul cu clientul si celelalte parti implicate in rezolvarea incidentului pana la solutionarea acestuia
- Actioneaza ca suport tehnic pentru tehnicienii aflati la fata locului
- Desfasoara intreaga activitate conform standardelor de calitate ISO 9001 si ISO 20000.

Responsabilitati administrative:
- contribuie la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru

Beneficii:
- training initial tehnic, de utilizare a instrumentelor de lucru si asupra specificului activitatii.
- se ofera un pachet salarial atractiv si un plan de cariera intro companie multinationala de succes.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Specialist Computer Centres (SCC) este cel mai mare grup de firme privat din Europa, care activeaza in domeniul IT. Are o istorie de 37 de ani de dezvoltare continua si profitabila.
SCC Services Romania este prezenta pe piata din aprilie 2006.
Compania este certificata ISO 9001, ISO 20000 si ISO 27000.

ANUNTUL CONTINE UN INTERVIU ONLINE CU 5 INTREBARI:
Cerinta principala a acestei pozitii este cunoasterea la nivel avansat a limbii spaniole? Care este nivelul dumneavoastra de cunostinte si cand ati avut ultima ocazie de a utiliza aceasta limba?
Cunoasteti limba catalana? Daca da, la ce nivel si unde ati avut ocazia sa o utilizati?
Ce va determina sa va cautati un prim/nou loc de munca?
In cazul in care obtineti un contract de munca, in cat timp va puteti prezenta la serviciu?
Este posibil ca ocupantii acestor pozitii sa fie solicitati pentru program in ture, inclusiv ture de noapte, in limita celor 40 de ore saptamanale care reprezinta o norma intreaga. Sunteti disponibil(a) pentru un astfel de program?

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.