Disponibilitate:
Proiecte
Part-time
Oferta:
salariu motivant
Expira:
07 Jan 2013 - 05 Feb 2013
stats

Arhitect sau iniginer constructor

Pana pe 5 februarie, Compania Calcrom angajeaza doi (2) arhitecti sau ingineri constructori, studenti in ultimul an de studiu sau absolventi, cunoscatori ai limbii Engleze (prezinta avantaj cunoscatorii de limba Germana), pentru un program de munca flexibil.

Cerinte
- student in ultimul an de studiu sau absolvent
- cunostinte de operare PC
- capacitate de lucru in echipa
- atentie pentru detalii
- cunostinte de limba Engleza (avantaj limba Germana)

Responsabilitati
- participare in faza de proiectare a aplicatiilor
- consultanta in probleme specifice
- testare aplicatii

Oferta
- salariu motivant
- program flexibil de lucru
- deplasari in Germania
- lucrul intr-o echipa tanara si dinamica

Calcrom este o companie cu capital german infiintata la Iasi in anul 2005. Activitatea firmei o reprezinta dezvoltarea de aplicatii software pentru piata germana printre care:
- instrumente pentru evaluarea starii de degradare a cladirilor;
- managementul activitatii de reabilitare a cladirilor;
- calcul energetic si generarea pasapoartelor energetice, etc.
Aplicatiile sunt utilizate in special de catre marile companii din Germania, proprietari ai unor portofolii de cladiri.

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs