Oferta:
negociabila
Expira:
11 Jan 2013 - 11 Feb 2013
stats

Artist plastic

CANDIDATUL IDEAL: Studii finalizate sau in curs, in domeniul artelor plastice (Facultate de Arte, Teologie–Arta Sacra), pictor bisericesc autorizat, pentru lucru la birou.

Experienta in cel putin unul din domeniile:

- desen (studiu),
- grafica de sevalet,
- pictura de sevalet,
- pictura murala,
- pictura religioasa (bizantina, neobizantina, realista);
- mozaic artistic.

Atentie la detalii;
Simt cromatic deosebit.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Realizarea lucrarilor artistice de pictura sau mozaic, respectand proiectul.

DESCRIEREA COMPANIEI:
S.C. MOZAICART S.R.L. este singura companie din Romania, de mari dimensiuni, cu domeniul de activitate productie vitralii clasice, mozaicuri si pavimente, tablouri, obiecte decorative pentru locuinte si spatii diverse, certificata ISO 9001/2000. Din 200 de angajati, peste 30 sunt artisti plastici.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.