Disponibilitate:
Proiecte
Oferta:
nespecificata
Expira:
16 Aug 2013 - 16 Sep 2013
stats

Colaborare pentru traducatori, traducatori-corectori

CORECTURA RO SRL ofera colaborare pe termen lung pentru 6 (sase) traducatori autorizati de Ministerul Justitiei, persoane fizice autorizate si colaboratori, pentru urmatoarele limbi straine: engleza, franceza, italiana, spaniola, germana, rusa, ucraineana, araba si alte limbi, cu experienta relevanta in domeniul traducerilor si/ sau al reviziei lingvistice.

CERINTE:

- Cunoasterea foarte buna a limbii straine, a doua limba (engleza sau franceza) reprezinta un mare avantaj;

- Cunoasterea foarte buna a limbii romane;

- Experienta dovedita in traduceri financiare, contabile, juridice, tehnice;

-Atentie la detalii, atentie distributiva, rezistenta la stres;

- Cunoasterea pachetului MS Office.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Asigurarea calitatii traducerilor;

- Verificarea/revizuirea/corectarea textelor traduse de alti traducatori (nu in limba romana!);

- Asigurarea unui standard de calitate ridicat pentru proiectele care urmeaza a fi predate beneficiarilor;

- Respectarea cu strictete a termenelor de predare.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Casa de traduceri asigura servicii profesionale de traduceri si corectura.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro