Disponibilitate:
Part-time
Oferta:
negociabila
Expira:
15 Jan 2013 - 31 Jan 2013
stats

Coordonator Comunicare si Relatii Publice

Asociatia Mai Bine anunta selectia unei persoane responsabile de activitatea de relatii publice si comunicare. Postul este disponibil pentru orasul Iasi in regim part-time, pentru o perioada de timp determinata cu posibilitatea prelungirii.

CANDIDATUL IDEAL:
- studii superioare de specialitate (Comunicare, Relatii publice, Publicitate, Jurnalism, Marketing);
- cunostinte solide de operare PC (Microsoft Office, Internet, Social Media, cunostintele de operare programe grafice constituie un avantaj);
- foarte buna cunoastere a limbii engleze scris si vorbit (poate constitui un avantaj cunoasterea unei a doua limbi straine: franceza, germana);
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- experiente anterioara in lucrul cu ONG-urile poate constitui un avantaj;
- persoana creativa, cu spirit de initiativa si cu abilitati organizatorice.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Responsabilitatile postului:
- construieste si gestioneaza relatiile cu presa locala si nationala, ONG-uri si alti colaboratori;
- scrie si editeaza materiale de categorii diferite (rapoarte anuale, comunicate de presa, articole, rapoarte de presa, brosuri, buletine informative);
- organizeaza conferinte de presa pentru evenimente speciale;
- propune si dezvolta idei de campanii de comunicare si promovare;
- asigura colectarea de informatii pentru updatarea site-ului, blogului si a platformelor de social media (Facebook, Twitter).
Beneficiile oferite:
- mediu de lucru placut, in cadrul unei echipe tinere, motivate;
- posibilitatea formarii si instruirii prin participare la traininguri;
- program de lucru flexibil.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un e-mail la adresa contact@maibine.eu cu datele de contact, un CV si o scrisoare de intentie, pana la data de 31 ianuarie 2013. In perioada 1-10 februarie vor avea loc interviurile. Evaluarea aplicatiilor se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si al egalitatii de sanse. Mentionam ca vor fi contactate pentru interviu doar acele persoane care indeplinesc cerintele mentionate. Pentru detalii puteti suna la numarul 0745767939 - persoana de contact Anca Gheorghica, presedinte executiv al Asociatiei Mai Bine.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Asociatia Mai Bine s-a infiintat in luna februarie 2009 ca ONG cu urmatoarele arii de actiune:
- promovarea unui spirit civic si a responsabilizarii sociale;
- sprijinirea grupurilor defavorizate;
- incurajarea comertului local si a comertului echitabil;
- ecologie/ protectia mediului;
- promovarea artizanilor si pastrarea traditiilor romanesti;
- crearea unei platforme pentru educatie pentru dezvoltare durabila.

Sursa: ejobs.ro