Mid-level
Management
Oferta:
nespecificat
Expira:
29 Nov 2012 (All day)
stats

Coordonator magazin Art Georgies

S.C. MOZAICART S.R.L. (firma care poseda brandul Art Georgies) cauta Coordonator magazine obiecte de arta pentru Iasi. Termenul limita pentru trimiterea aplicatiilor este 29 noiembrie 2012.

CANDIDATUL IDEAL:

Studii superioare finalizate;
Experienta in coordonare/coordonarea vanzarilor de minim 2 ani;
Disponibiliate la deplasari;
Cunoasterea limbii engleze (obligatoriu);
Carnet de conducere - categoria B;
Capacitate de planificare, organizare, indrumare, coordonare, control si evaluare a membrilor echipei si activitatilor de vanzari;
Conduita civilizata si agreabila fata de persoanele cu care intra in contact;
Cunostinte de elemente de contabilitate primara pentru verificarea actelor contabile - avantaj.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Elaborarea si implementarea strategiilor de vanzare (propunerea de solutii in vederea imbunatatirii activitatii de vanzare);
Coordonarea intregii activitati de vanzare in conformitate cu politica de vanzari a firmei;
Planificarea, instruirea, organizarea, coordonarea si controlul personalului din subordine (consilierii de vanzari) ;
Intocmirea de rapoarte despre schimbari sau evenimente privind clientii, produsele sau activitatea echipei de vanzari, analiza activitatii de vanzari;
Initierea de actiuni pentru largirea portofoliului de clienti;
Negocierea si incheierea contractelor;
Supravegherea derularii corecta a contractelor incheiate cu clientii;
Mentinerea relatiilor cu clientii pe care ii are cuprinsi in portofoliu.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Singura companie din Romania, de mari dimensiuni, cu domeniul de activitate productie vitralii clasice, mozaicuri si pavimente, tablouri, obiecte decorative pentru locuinte si spatii diverse, certificata ISO 9001/2000.
200 de angajati, peste 30 artisti plastici.

sursa: eJobs