Oferta:
nespecificata
Expira:
09 Apr 2013 - 10 May 2013
stats

Copywriter/ Online Content Editor

Compania ROMEDIC.RO SRL cauta Copywriter/ Online Content Editor pentru crearea de continut (articole, texte originale, prezentari) pentru proiectele online.

CANDIDATUL IDEAL:
Reprezentam site-ul www.romedic.ro si avem nevoie de (inca) un/o coleg/a in echipa noastra care sa se ocupe de crearea de continut (articole, texte originale, prezentari) pentru proiectele noastre online.
In principiu dorim o persoana placuta, responsabila si care “sa scrie bine”. In ciuda specificului site-ului nu sunt necesare cunostinte de specialitate din domeniul medical.
Aveti posibilitatea de a lucra la unul dintre cele mai importante site-uri din Romania, iar articolele dvs sa fie citite de zeci de mii de vizitatori. Mediul de lucru in cadrul firmei noastre este placut si fara stres. Deadline-urile sunt mai mult orientative, iar notiunea de “peste program” nu exista la noi.

Cerinte:
- persoana placuta, pozitiva, sincera si corecta
- bune abilitati de exprimare in scris
- cunoastere avansata limba engleza (citire)
- capacitate de sinteza a informatiei
- gandire critica - capacitatea de a analiza, de a evalua in mod obiectiv informatiile examinand calitatea surselor si a dovezilor existente.
- scriere usoara/rapida la tastatura
- interes pentru “o viata sanatoasa”, pentru informatii de calitate , pentru lectura

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Cele mai frecvente taskuri solicitate de acest post sunt:
A) Crearea de articole despre un anumit subiect:
1. documentare: cautati bibliografia pe internet - alegeti cu obiectivitate si atentie cele mai bune si oficiale surse
2. structurare: va creati propria structura a articolului
3. creare: scrieti articolul pe baza informatiilor oficiale, folosind propriile dvs exprimari si avand propriile dvs concluzii

B) Crearea de prezentari plecand de la o idee/produs:
Ne intalnim uneori cu situatii in care avem nevoie de o prezentare "profesionala", uneori cu tenta comerciala, plecand pur si simplu de la o idee.

C) Refacerea unor texte/prezentari/articole incomplete sau care pur si simplu “nu suna bine”.

D) Evaluarea si corectarea unor texte apartinand altor editori

Daca doriti acest job:

Pentru a participa la interviu va rugam sa ne trimiteti pe adresa de email: hr@romedic.ro
- CV-ul dvs
- o scurta “creatie” dupa specificatiile de mai jos:
Imaginati-va ca trebuie sa faceti o prezentare a site-lui www.romedic.ro si lucrati la partea introductiva.
Creati 2-3 fraze plecand de la sloganul site-ului ROmedic: “Eforturi pentru sanatate”.
Atat!
Ulterior va vom contacta pentru a va anunta selectia si a stabili programarea pentru interviu.
Va multumim pentru interes si abia asteptam sa ne cunoastem!

DESCRIEREA COMPANIEI:
ROmedic.ro reprezinta site-ul cu acelasi nume care promoveaza sanatatea, informeaza asupra ei si creaza legaturi intre pacienti si medici in primul rand, dar si intre alte categorii din domeniu (distribuitori de produse si aparatura, organizatori de evenimente si targuri, asociatii si organizatii medicale, etc).

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs