Oferta:
negociabila
Expira:
24 Sep 2014 - 25 Oct 2014
stats

Designer (artist plastic) - mozaicuri artistice si vitralii

MozaicArt cauta un designer (artist plastic) cu studii universitare de specialitate (arte plastice, decorative si design) si experienta in domeniile pictura de sevalet, grafica de sevalet, pentru program intreg de munca.

Candidatul ideal:

- Studii universitare de specialitate: arte plastice, decorative si design;
- Cunoasterea programelor de editare grafica: Adobe Photoshop si Corel Draw;
- Experienta in domeniile: pictura de sevalet, grafica de sevalet;
- Abilitati: creativitate, atentie la detalii, initiativa.

Descrierea jobului:

- Propune proiecte realizate fie pe calculator, cu ajutorul programelor de editare imagini, fie pictate pe suport de hartie, carton;
- Proiectele propuse sa poata fi transpuse cu usurinta in tehnica mozaicului artistic sau in tehnica vitraliului, in functie de solicitarile firmei si ale clientilor;
- Asigura consiliere clientilor pentru a furniza cele mai bune solutii, in concordanta cu spatiul de amenajat;
- Se ocupa de amenajarea (aspectul estetic) galeriilor noastre de arta.

Descrierea companiei:

Singura companie din Romania, de mari dimensiuni, cu domeniul de activitate productie vitralii clasice, mozaicuri si pavimente, tablouri, obiecte decorative pentru locuinte si spatii diverse, certificata ISO 9001/2000. 200 de angajati, peste 30 artisti plastici.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro