Disponibilitate:
Proiecte
Part-time
Oferta:
negociabila
Expira:
02 Mar 2015 - 01 Apr 2015
stats

Designer la Gravat.ro

Gravat.ro cauta designer: o persoana cu excelente abilitati de comunicare si relationare, creativa, originala, cu imaginatie si atitudine pozitiva, bun cunoscator al programelor Corel Draw, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop.

Candidatul ideal:

Ne dorim in echipa noastra o persoana cu:
- pasiune, creativitate, originalitate, imaginatie, atitudine pozitiva;
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- capacítate de lucru in echipa
- etica a relatiilor profesionale
- responsabilitate fata de calitatea serviciilor si produselor executate
- buna capacitate de management al timpului
- experienta relevanta in domeniu: grafica, layout design, materiale tiparite, DTP,web design;

Abilitati tehnice:
Cunostinte avansate in: Corel Draw, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop

Plusuri:
- experienta in lucru cu utilaje de print digital
- cunostiinte de Web Design
- studiile de specialitate
- experienta anterioara intr-un post similar
- portofoliu de lucrari (se pot trimite portofolii pe office@gravat.ro )

Printre clientii targetati de catre compania noastra sunt agentiile de organizare de evenimente, viitorii miri si viitoarele mirese. Tinand cont de acest aspect, ne dorim ca noul membru al echipei noastre sa fie pasionat sau sa aiba cunostiinte despre acest domeniu.

Descrierea jobului:

Urmarim de la persoana care se va alatura echipei noastre sa devina autonoma in:

- creatie de concepte, solutii grafice si DTP pentru toate materialele (invitatii de nunta, carti de vizita, mape, flayere, brosuri, bannere outdoor, postere etc.);
- adaptarea machetelor realízate in vederea tiparirii, gravarii sau a publicarii lor pe diferite suporturi media (Prepress);

Oferim o perioada de 1 luna de training on the job.
Doar persoanele selectate in urma anuntului vor fi contactate pentru urmatoarea etapa.

Descrierea companiei:

Pe langa multe altele, realizam invitatii personalizate si si pentru aceasta, suntem unul dintre cei mai apreciati furnizori din Romania.
Ne inspira tot ce ne inconjoara, iar cea mai mare inspiratie o gasim la clientii nostri. Ascultam cu atentie ceea ce spun, facem schimb de idei si o selectam pe cea mai buna pentru a o pune in practica. E o mica parte din visul lor iar noi contribuim cu placere sa o aducem la realitate, sa-i dam viata.
Iubim ceea ce facem si facem lucrurile cu pasiune. Nu ne plictisim deoarece oamenii sunt diferiti si au propriile vise; avem rabdare cu cererile diverse si “imposibile” pentru ca ne ajuta la dezvoltarea creativitatii si a progresului nostru. Ne plac detaliile, ne reprezinta si fac diferenta in calitatea produselor oferite.
www.gravat.ro

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro