Oferta:
nespecificata
Expira:
26 Mar 2015 - 24 Apr 2015
stats

Grafic designer la Serimage

Serimage cauta un graphic designer cu foarte bune cunostinte de creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, manuale, ambalaje etc) si experienta relevanta in domeniu: grafica, layout design materiale tiparite, DTP.

Candidatul ideal:
- foarte bune cunostinte de creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, manuale, ambalaje etc);
- creativitate, imaginatie, originalitate, atitudine pozitiva
- bune cunostinte de design, fonturi si machetare
- experienta relevanta in domeniu: grafica, layout design materiale tiparite, DTP
- cunostinte avansate de grafica: Corel Draw, Adobe Photoshop, Illustrator
- studii de specialitate – Facultatea de Arte
- este necesara experienta anterioara intr-un post similar
- cunostinte avansate de management al culorilor

Descrierea jobului:
- analizare şi creare concepte vizuale;
- crearea de materiale publicitare (concept si grafica) - postere, roll-up, machete presa scrisă, materiale semnalizare in-door, flyere, cataloage produse, brosuri, logo-uri, respectand specificatiile persoanei desemnate din departamentul marketing;
- proceseaza imagini din punct de vedere tehnic.
- determinarea cerinţelor clientului, mesajul pe care designul ar trebui sa-l transmita clientilor sau utilizatorilor.
- pregateste schite sau layout-uri, pentru a ilustra viziunea asupra respectivului design.

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs.ro