anunt
Disponibilitate:
Proiecte
Part-time
Nivel cariera:
Entry-level
Oferta:
negociabila
Expira:
19 Nov 2012 - 03 Dec 2012
stats

Grafician pentru invitatii de nunta

Se cauta grafician pentru invitatii de nunta, pentru proiecte, in regim part-time. Nu sunt necesare studiile superioare doar o cunoastere foarte buna a Corel Draw.

CANDIDATUL IDEAL:

Obligatoriu nivel foarte bun in Corel Draw!
Pachetul Adobe nu constituie avantaj in acest job.
Capacitatea de a reproduce un model (floral, pattern, tribal etc) de pe o fotografie by hand, fara vectorizare automata la un grad de macar 85% asemanare cu originalul.
Simtul estetic peste medie constituie avantaj.
Lucrul curat, aliniat/centrat/distribuit/suprapus perfect este criteriu esential de departajare.
Se poate lucra si de acasa, din orice localitate din tara.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Design invitatii de nunta/botez/alte evenimente dupa teme si modele date. Nu implica munca de creatie de modele originale de la zero, se va lucra in mare parte folosindu-se modele de inspiratie furnizate de catre client, dar se apreciaza oamenii creativi care isi pot aduce nota proprie asupra machetelor de invitatii realizate.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Vanzari invitatii de nunta/botez/alte evenimente.

Anuntul contine un interviu online cu 5 intrebari:

Esti dispus sa participi la o proba practica pentru acest job? Daca da, vrei sa fii si platit pentru asta si cu cat? (proba va consta in realizarea obligatoriu in Corel Draw a unui model fictiv de invitatie dupa un model dat in termen de maxim 24 ore).
Ce inseamna pentru tine \"bleed\" si \"biguire\"?
Cum trimiti fisierul la tipografie? RGB sau CMYK?
Care este rezolutia optima pentru print?
Ce job ai acum si cate ore pe zi de luni pana vineri ai avea disponibile pentru o colaborare cu noi?

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.

Etichete:
Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.