Nivel cariera:
Management
Oferta:
salatiu motivant/ bonusuri
Expira:
22 Jan 2013 - 06 Feb 2013
stats

Grant Manager la Fundatia Comunitara

Fundatia Comunitara Iasi cauta Grant Manager pentru o perioada nedeterminata, program de munca intreg, incepand cu 12 februarie 2013. Scrisoarea de intentie si Cv-urile sunt asteptate pana la data de 6 februarie, interviurile fiind programate pentru perioada 7-11 februarie.

Cerinte:
Profil personal:
- Experienta anterioara in management de proiect
- Experienta in scrierea de propuneri de finantare
- Buna cunoastere a sectorului neguvernamental local
- Bune abilitati de comunicare scrisa și verbala
- Bun cunoscator al mediului online
- Buna cunoastere a pachetului MS Office si cunostinte de baza WordPress/ Joomla
- Experienta in lucrul cu tinerii si managementul voluntarilor
- Experienta in strangerea de fonduri
- Participarea in comisii de evaluare a propunerilor de finantare ori in elaborarea documentatiei de aplicare constituie un avantaj
- Realizarea sau participarea la efectuarea de studii, cercetari constituie un avantaj

Pregatire profesionala:
- Studii superioare finalizate
- Buna cunoastere a limbii engleze

Responsabilitati si sarcini:
- Defineste identitatea programelor de finantare
- Elaboreaza documentatia suport pentru procesul de finantare
- Planifica si implementeaza campaniile de promovare a fondurilor
- Ofera consultanta in vederea elaborarii aplicatiilor
- Coopteaza si instruieste membrii comisiilor de evaluare
- Monitorizeaza si evalueaza proiectele finantate
- Pregateste rapoarte pentru donatori si finantatori
- Realizeaza cercetari ale mediului local si propune programe de finantare care sa raspunda acestora
- Coordoneaza programul YouthBank
- Deruleaza campaniile de informare si educare ale fundatiei
- Administreaza site-urile www.fonduri.fundatiacomunitaraiasi.ro si www.iasi.youthbankromania.ro si paginile de Facebook ale proiectelor fundatiei
- Participa la activitatea de strangere de fonduri
- Se implica in organizare evenimentelor de fundraising

Oferta:
- Salariu motivant si bonusuri pentru rezultate deosebite
- Program national de formare

Cei interesati sunt incurajati sa trimita un CV si o scrisoare de intentie pe adresa office@fundatiacomunitaraiasi.ro pana la data de 6 februarie 2013. Interviurile vor avea loc in perioada 7-11 februarie.
Persoana de contact: Ciprian Mihai Paius, Tel: 0720-00 77 92

Sursa: pagina facebook