anunt
Disponibilitate:
Full-time
Nivel cariera:
Entry-level
Mid-level
Oferta:
negociabila
Expira:
19 Nov 2012 - 02 Dec 2012
stats

Graphic Designer

SC NBA COMP SRL angajeaza un graphic designer/ web designer, cu sau fara experienta, bun cunoscator de limba engleza.

CANDIDATUL IDEAL:

Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator/Corel Draw Adobe InDesign;
Cunostinte minime de Adobe Dreamweaver, HTML/CSS;
Notiuni de compozitie, cromatica, desen;
Intelegere a notiunilor de design interactive;
Cunoasterea sistemelor de publicitate indoor si outdoor;
Capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala;
Atentie pentru detalii, creativitate, gestionarea eficienta a timpului, respectarea termenelor de executie.

Reprezinta un avantaj cunoasterea urmatoarelor programe: Adobe Flash, 3D Studio Max, Maya.
Prezentarea portofoliului de lucrari si disponibilitatea de a sustine o proba de lucru sunt obligatorii in cazul selectarii pentru interviu.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Descrierea postului:
- Creatie grafica pentru materiale publicitare (afis, pliant, flyer, cataloage, brosuri, roll-up, banner, etc), identitate vizuala (logo, sigla, newsletter, etc), site-uri web si aplicatii web/mobile.
- Pregatire materiale grafice pentru tipar.

Responsabilitati:
- Reprezinta compania in relatia cu tipografiile sau cu alti furnizori de servicii pentru aspectele tehnice ale comenzii.
- Design grafic care reflecta viziunea si obiectivele companiei in creatii publicitare sau de identitati / branding pentru clienti.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Compania noastra este formata dintr-o echipa de persoane tinere, talentate, auto-motivate şi creative, care impartasesc aceeasi pasiune pentru arta şi inovare. Scopul nostru comun este de a atinge eficienţa prin furnizarea de servicii clientilor nostri cu un workflow impecabil, care le ofera avantajul de a găsi tot ceea ce cauta intr-un singur loc. Experienta noastra si setea pentru dezvoltare ne-au făcut să extindem domeniile de activitate si a serviciilor pe care le oferim, oferind clientilor nostri o perspectiva proaspata in media.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.

Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.