Oferta:
negociabila
Expira:
03 Oct 2013 - 03 Nov 2013
stats

Graphic Designer la Rivulus Development

Compania Rivulus Development cauta un graphic designer cu experienta de minim 3 ani in domeniu si cunostinte de design sportiv, pentru program intreg de munca.

CANDIDATUL IDEAL:

Cerinte:
- Cunoasterea Limbii Engleze - Nivel Avansat
- experienta in design sportiv (realizare de afise, flyere, bannere pentru evenimente sportive).
- Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, InDesign, Illustrator, Acrobat si Corel Draw.
- Cunostinte foarte bune de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru).
- Cunostinte de Microsoft Office.
- Cunoasterea limbii Arabe reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati:
- Creatie si DTP materiale tiparite: brosuri, pliante, flyere, postere, machete presa, cataloage, roll-up-uri, vizualuri vitrine, mesh-uri, etc.
- Creatie si DTP materiale pentru online: newslettere, bannere.
- Creatie si DTP materiale pentru outdoor: bannere, mesh-uri, steaguri, etc.
- Pregatirea, adaptarea si verificarea tehnica a materialelor pentru tipar offset, print digital, print de mari dimensiuni.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant.
- Bonus lunar in functie de performanta.
- Mediu de lucru tanar si dinamic.
- Program flexibil.
- Posibilitatea de a muncii de acasa.

Cum aplici?
Trebuie sa ne trimiti CV-ul si portofoliul tau la adresa jobs@rvla.ro. CV-urile fara portofoliu nu vor fi luate in considerare.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Suntem o agentine de publicitate relativ tanara, care activeaza in zona sportului. Ne ocupam de creatia si productia materialelor publicitare pentru meciuri de fotbal, tenis, handbal etc. Printre clientii nostri se numara: FC Sahtar Donetk, FC Bayern München, FC Alhilal, FC Internazionale Milano, Echipa nationala de fotbal a Spaniei, FC Vaslui, AFC Astra Giurgiu, FC Brasov.

Sursa: ejobs.ro