Disponibilitate:
Part-time
Oferta:
nespecificata
Expira:
25 Feb 2013 - 28 Mar 2013
stats

Graphic Web Designer

COMPANIA SITEORY cauta 3 Web Designeri pentru orasele Iasi, Brasov, Bucuresti, Cluj-Napoca. “Suntem in cautarea unui web-designer care sa lucreze impreuna cu echipa existenta pentru crearea de website-uri complete si alte elemente grafice. Experienta, prezentarea unui portofoliu si creativitatea sunt obligatorii.”

CANDIDATUL IDEAL:
- Persoana creativa si proactiva
- Cunostinte avansate pentru creare si editare grafica (Photoshop / Illustrator / Xara)
- Cunostinte solide de HTML si CSS

- Experienta in realizarea de website-uri (intreg procesul)
- Abilitati de comunicare
- Persoana serioasa si responsabila
- Respectarea deadline-urilor

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Se lucreaza de acasa cu disponibilitate 8h/zi. Salariu lunar fix cu posibilitate de crestere.

RESPONSABILITATI

- Realizare design
- Implementare template in format HTML, XHTML + CSS folosind platforme CMS

DESCRIEREA COMPANIEI:

We are a small, yet talented web design studio. We believe that being small and flexible helps us communicate better and adapt quickly to the always changing environment. That's why our approach focuses completely on delivering simple, clean and usable web sites that reach your clients with ease.

We combine creative design and web standards to deliver pixel perfect results that leave a real impact on the user. To accomplish all this, we have built up a trusted group of highly experienced partners and freelancers that compliment our very own 9Flavors team.

ANUNTUL CONTINE UN INTERVIU ONLINE CU 4 INTREBARI

Care sunt proiectele pe care le-ai realizat. Trimite-ne un atasament sau link catre portofoliul tau prin eJobs sau la hr@siteory.com

Care sunt editoarele tale preferate pentru grafica si HTML/CSS
Ai creat si implementate template-uri pentru Wordpress? Trimite-ne cateva exemple si detalii referitoare la proiect.

Care sunt asteptarile tale salariale?

Sursa comunicatului si locul unde puteti aplica: ejobs