Disponibilitate:
Proiecte
Part-time
Oferta:
negociabila
Expira:
12 Nov 2014 - 13 Dec 2014
stats

Interpret/ Traducator - limba greaca

MOZAICART cauta un interpret/ traducator din limba greaca, cu experienta in domeniul traducerilor/ interpretarilor de cel putin 1 an, pentru colaborare.

Candidatul ideal:

Studii superioare;

Experienta in domeniul traducerilor/interpretarilor - cel putin 1 an;

Autorizatie eliberata de Ministerul Justitiei – avantaj;

Disponibilitate la deplasari;

Atitudine profesionala fata de persoanele cu care intra in contact;

Reale abilitati de comunicare, relationare;

Caracter dinamic si organizat;

Permis de conducere categoria B - avantaj;

Descrierea jobului:

- Prestarea serviciilor de traducere/ interpretare in regim de colaborare;

- Cunoasterea terminologiei tehnice din domeniul artelor plastice (exemplu: mozaic, vitraliu, paviment, sticla fuzionata etc.);

- Cunoasterea terminologiei din domeniul vanzarilor;

- Cunoasterea terminologiei de afaceri;

- Participarea, in calitate de interpret de limba greaca, la intalnirile de afaceri;

- Participarea la incheierea si negocierea contractelor comerciale;

- Traducerea si redactarea/ intocmirea corespondentei comerciale.

Descrierea companiei:

Singura companie din Romania, de mari dimensiuni, cu domeniul de activitate productie vitralii clasice, mozaicuri si pavimente, tablouri, obiecte decorative pentru locuinte si spatii diverse, certificata ISO 9001/2000. 200 de angajati, peste 30 artisti plastici.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro