Oferta:
nespecificata
Expira:
13 Jan 2014 - 11 Feb 2014
16 Apr 2014 - 15 May 2014
stats

Profesor/oara de limba germana la Youcon Medical Care

Youcon Medical Care cauta profesor/oara de limba germana cu studii superioare de specialitate, familiar cu Cadrul European Comun de Referinta pentru Limbi si aptitudini pedagogice. Update: oferta reactualizata, valabila pana pe 15 mai.

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare de specialitate.

- Experienta ca profesor de limba germana nu este obligatorie dar constituie un avantaj.

- Familiar cu Cadrul European Comun de Referinta pentru Limbi.

- Foarte bune aptitudini pedagogice – buna capacitate de comunicare a informatiilor, organizat, rabdator, intelegator.

- Certificate internationale de cunoastere a limbii germane sau participarea la training-uri de specialitate constituie un avantaj.

- Sunt binevenite candidaturile din intreaga tara.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Predarea de cursuri de limba germana adultilor in grupe restranse.

- Conceperea planului de curs.

- Evaluarea cunostintelor participantilor la cursuri.

OFERTA:

Salariu motivant.

- Atmosfera de lucru placuta.

- Independenta in tot ceea ce inseamna organizare, predare, evaluare a cursurilor.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Firma cu vocatie europeana, Youcon Medical Care are ca domeniu principal de activitate recrutarea si plasarea personalului medical in Germania. Obiectivul nostru consta in promovarea mobilitatii personalului medical. Firma noastra pune pret, inainte de toate, pe satisfactia tuturor partilor implicate in procesul de mediere.

Activitatile si serviciile noastre sunt destinate cu precadere persoanelor care au profesia de Asistent Medical Generalist si vor sa profeseze in aria noastra de activitate.

Pentru mai multe detalii, accesati www.youconmedical.com, sau 0755.838.118.

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs.ro