Oferta:
nespecificata
Expira:
01 Feb 2017 - 25 Feb 2017
stats

Redactor de carte la Editura Gama

Editura Gama cauta doi colegi: redactor pentru verificari de traduceri si redactor pentru elaborarea proiectelor proprii, pentru program intreg de munca.

Candidatul ideal

Editura Gama are peste 20 de ani de experienta in editarea de carte pentru copii. Convingerea ca educatia se realizeaza cel mai bine prin joc si necesitatea de a ne adapta la specificul pietei editoriale autohtone ne determina sa cream singuri peste 70% dintre proiectele noastre editoriale.
Pentru ca echipa noastra sa fie completa, mai avem nevoie de doi colegi:
redactor pentru verificari de traduceri si
redactor pentru elaborarea proiectelor proprii.

Tu poti fi unul dintre ei, daca:
• ai studii superioare;
• stapanesti perfect limba romana;
• iti place sa scrii;
• cunosti foarte bine limbile engleza si franceza;
• esti o persoana creativa, dar si logica, bine organizata;
• ai o cultura generala solida si stii unde sa cauti ceea ce nu cunosti;
• acorzi o atentie deosebita detaliilor;
• dai dovada de seriozitate si meticulozitate,
• ai experienta intr-un post similar sau te pasioneaza domeniul editorial.

Descrierea jobului

Viitorul nostru coleg va trebui sa:
• realizeze minutios documentarea pentru proiectele editoriale;
• creeze continut pe baza documentarii realizate sau a indicatiilor primite in sedintele de creatie;
• adapteze texte in functie de specificul proiectelor la care lucreaza;
• corecteze cu atentie textele paginate si sa observe erorile grafice.
• se asigure ca traducere este corecta, completa si precisa;
• verifice acuratetea informatiilor din text;
• reformuleze pasajele care necesita interventia sa;

Descrierea companiei

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde doua companii: tipografia Printco (www.printco.ro), specializata in productia de tiparituri publicitare si ambalaje, si Editura Gama (www.edituragama.ro), specializata in publicarea cartilor pentru copii.
Credem in investitia continua in calitate, fie ca este vorba despre servicii, produse, tehnologii, mediu de lucru, oameni sau relatiile cu acestia. Credem in atentia la detalii si in cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeste la fel de mult atat in calitatea umana a angajatilor si in calitatea mediului in care acestia lucreaza, cat si in pregatirea lor profesionala, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relatii de calitate atat in interiorul companiei, cat si intre aceasta si clienti. Echipa noastra este una inalt calificata, beneficiind de stagii de pregatire desfasurate atat in tara, cat si in strainatate. Suntem principiali, inovativi, atenti si corecti.
Grupul de firme are 150 de angajati, cu 20 ani de experienta de productie pe piata nationala, si realizeaza o cifra de afaceri de 5 milioane de euro/an.
Sediul central al companiilor este in Iasi.

Sursa: ejobs.ro