anunt
Disponibilitate:
Full-time
Nivel cariera:
Entry-level
Mid-level
Oferta:
nespecificata
Expira:
25 Sep 2014 - 26 Oct 2014
stats

Redactor la Editura Gama

Editura Gama cauta redactor absolvent de studii superioare (Litere, Jurnalism, Comunicare) creativ, atent la detalii, pasionat de carte, pentru redactarea, adaptarea si/sau corectarea manuscriselor editurii.

Candidatul ideal:

• Studii superioare (Litere, Jurnalism, Comunicare)
• Stapanirea perfecta a limbii romane
• Cunostinte foarte bune de limba engleza
• Cultura generala solida
• Atentie deosebita la detalii
• Seriozitate, meticulozitate
• Creativitate
• Viteza de lucru
• Pasiune pentru carte
• Capacitatea de a respecta termenele-limita si de a gestiona mai multe proiecte simultan
• Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului:

• Redacteaza, adapteaza si/sau corecteaza manuscrisele editurii
• Realizeaza documentarea pentru proiectele editoriale
• Concepe texte pe baza documentarii realizate sau a indicatiilor primite in sedintele de creatie.

Descrierea companiei:

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde doua companii: tipografia Printco, specializata in productia de tiparituri publicitare si ambalaje, si Editura Gama, specializata in publicarea cartilor pentru copii.
Credem in investitia continua in calitate, fie ca este vorba despre servicii, produse, mediu de lucru, oameni sau relatiile cu acestia. Credem in atentia la detalii si in cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeste la fel de mult atat in calitatea umana a angajatilor si in calitatea mediului in care acestia lucreaza, cat si in pregatirea lor profesionala, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relatii de calitate atat in interiorul companiei, cat si intre aceasta si clienti.
Echipa noastra de productie este una inalt calificata, beneficiind de stagii de pregatire desfasurate atat in tara, cat si in strainatate.
Suntem principiali, atenti, corecti si onesti.
Grupul de firme are 100 de angajati, cu peste 10 ani de experienta de productie pe piata nationala, si realizeaza o cifra de afaceri de 3 milioane de euro/an.
Sediul central al companiilor este in Iasi, dar tipografia Printco are si un centru subsidiar in Bucuresti.
www.edituragama.ro
www.printco.ro

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro

Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.