Oferta:
nespecificata
Expira:
02 Mar 2015 - 31 Mar 2015
stats

Redactor la Editura LUMEN

Editura LUMEN din Iasi isi mareste echipa si cauta redactor profesionist! Incurajam persoanele interesate, proaspat absolvente, dar si persoane cu experienta in domeniu, sa trimita CV-ul la adresa de email prlumen@gmail.com.

Candidatul ideal are urmatoarele competente:
- Buna cunoastere a limbii romane si a limbii engleze;
- Operare avansata pe calculator;
- Competente dezvoltate in utilizarea COREL.

Descrierea jobului:

Cautam redactor profesionist, care sa indeplineasca cu succes urmatoarele atributii:
- realizare paginatie si grafica la un nivel inalt de calitate
- comunicare publica in domeniul comunicarii stiintei si PR-ului editorial (Corespondenta cu autorii, institutii de educatie si cultura, etc. redactare de documentatii, proiecte editoriale, recenzii, comunicate de presa, administrare retea de socializare - Facebook etc.)
- Participare la organizarea de conferinte stiintifice, lansari de carte si alte evenimente.

Job-ul presupune o perioada determinata de 6 luni, cu posibilitatea transformarii contractului pe perioada nedeterminata, dupa expirarea celor 6 luni.
CV-urile se vor trimite pe adresa: prlumen@gmail.com, pana la data de 31 martie 2015.
Persoanele selectate vor fi contactate in vederea stabilirii orei si datei pentru interviu.

Descrierea companiei:

Asociatia Lumen este o asociatie neguvernamentala, apolitica si non profit infiintata la data de 8 februarie 2001.
Viziunea asociatiei este imbunatatirea standardelor de calitate din domeniul social, stiintific si cultural din Romania.
Misiunea Asociatiei Lumen este crearea si implementarea de activitati cu caracter nonprofit in domeniul cultural, educational, umanitar si social.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro