Oferta:
nespecificata
Expira:
23 Aug 2013 - 21 Sep 2013

Traineri de limba engleza/ germana/ franceza/ romana (pentru straini)/ rusa/ italiana

A_BEST COMPACT GROUP SRL cauta traineri pentru predarea limbilor engleza/ germana/ franceza/ romana -pentru straini/ rusa/ italiana in orasele Iasi, Bucuresti, Brasov, Ploiesti, Timisoara.

Responsabilitati:

- Predarea unei limbi moderne adultilor;

- Adoptarea  unei metode interactive de predare;

- Urmarirea indicatorilor de eficienta recomandati de companie;

- Raportarea activitatii, inclusiv online.

 Cerinţe:

- Cunoasterea excelenta a limbii moderne pentru care candideaza;

- Absolvent al Facultatii de Litere/ Limbi Moderne;

- Experienta in predarea limbii tinta adultilor;

- Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;

- Disponibilitate pentru studiu si perfectionare continua;

- Capacitatea de a preda atat limbaj general, cat si specializat;

- Cunostinte avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;

- Certificatele internationale sau stagiile de perfectionare in tara de origine a limbii predate reprezinta un avantaj.

Beneficii:

- Dezvoltare profesionala permanenta in domeniul predarii limbilor straine (ex: participare la programe de training LCCI/ ECL/ Cambridge, in Bucuresti, Cluj-Napoca, Sf. Gheorghe etc, certificari internationale etc.)

- Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri in comunicate de presa oficiale etc);

- Lucrul intr-un mediu concurential, pentru companii multinationale de prestigiu.

De ce sa lucrezi la A_BEST?

Centrul de Limbi Straine A_BEST este o companie ce furnizeaza servicii lingvistice complete, la standarde internationale: cursuri de limbi straine - limbaj general/ de afaceri/ specializat, open/ corporate; cursuri de limba romana pentru expati; testari ECL; testari LCCI; pre-testari Cambridge; traduceri; interpretariat; audit lingvistic; ghidaj turistic in limbi de circulatie internationala; sejururi lingvistice.

Echipa noastra este formata din oameni extrem de motivati, activi si dornici de dezvoltare personala si profesionala, facand parte dintr-un mediu sofisticat, cu o atmosfera degajata, orientata spre performanta. A_BEST iti ofera ocazia sa iti dezvolti aptitudinile intr-o organizatie moderna, in plina ascensiune si te stimuleaza sa performezi.

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs.ro