Oferta:
nespecificat
Expira:
20 Dec 2012 - 18 Jan 2013
28 Jan 2013 - 28 Feb 2013
16 Jul 2013 - 16 Sep 2013
24 Dec 2013 - 24 Jan 2014
24 Feb 2014 - 27 Mar 2014
01 Apr 2014 - 27 Apr 2014
stats

Vorbitor de limba franceza

SCC Services Romania scoate 50 posturi pentru vorbitorii de limba franceza pentru sediile din Iasi si Bacau. Constituie un avantaj cunoasterea la nivel avansat a unei alte limbi straine de circulatie europeana. Cunostinte de baza: utilizare sisteme de operare Windows; pachet MS Office. Update: oferta reactualizata, valabila pana pe 27 aprilie.

CANDIDATUL IDEAL:
- Limba FRANCEZA la nivel avansat
- Abilitati de comunicare si relationare
- Atitudine orientata spre client
- Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate
- Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului
- Capacitate de a lua decizii corecte si rapide
- Capacitate de lucru in echipa
- Atentie la detalii

Cunostinte de baza: utilizare sisteme de operare Windows; pachet MS Office
(aceasta pozitie nu necesita cunostinte IT, insa existenta acestora influenteaza oferta salariala)

Responsabilitati:
Jobul la care va pregatiti sa aplicati se desfasoara 100% la sediul companiei din Iasi, 100% in fata calculatorului si va pune in contact direct cu clientii nostrii, vorbitori nativi ai limbii franceze.

Acesti clienti vor comanda diverse echipamente IT, comenzi pe care trebuie sa le preluati, inregistrati, gestionati si monitorizati prin procese specifice.

Responsabilitatile vor fi subiectul programelor de training specifice oferite la inceputul contractului de munca.

Beneficii:
Se ofera un pachet salarial competitiv si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala de SuCCes:
- Training-uri tehnice de utilizare a instrumentelor de lucru si asupra specificului activitatii
- Mediu de lucru international
- Echipa tanara si dinamica
- Implicarea in proiecte pentru clienti activi pe plan internaţional
- Schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale
- Sprijin în obţinerea certificărilor de specialitate
- Definirea unui plan de dezvoltare a carierei pe orizontala (specialist) sau pe verticala (manager)
- Pachet de beneficii: servicii medicale private, tichete de masa si cadou
- Sistem coerent de bonusare a performantei, sporuri pentru ore suplimentare si utilizarea mai multor limbi straine.

DESCRIEREA COMPANIEI:
SCC (Specialist Computer Centres) este cea mai puternica firma privata cu capital integral britanic activa in domeniul serviciilor IT.
Are o istorie de 36 de ani de dezvoltare continua si profitabila.

SCC Services Romania este prezenta in Romania din aprilie 2006 prin sediul din Iasi, unicul din tara pana in acest moment, care este Centrul European de Asistenta Tehnica si Suport pentru intreg grupul de firme, depasind 350 de angajati.

Anuntul contine un interviu online cu 3 intrebari:

Cerinta principala a acestei pozitii este cunoasterea la nivel avansat a limbii franceze. Care este nivelul dumneavoastra de cunostinte?
Sunteti disponibil(a) pentru un program de lucru full time (40 de ore pe saptamana)?
In cazul in care obtineti un contract de munca, in cat timp va puteti prezenta la lucru?

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro