Oferta:
negociabila
Expira:
24 Jun 2013 - 24 Aug 2013
stats

Vorbitor de limba germana

Compania SCC Services Romania scoate 5 (cinci) posturi pentru vorbitorii de limba germana. Candidatul ideal este, in primul rand, un excelent vorbitor al limbii germane. Utilizeaza foarte bine calculatorul personal si are o inclinatie evidenta spre domeniul IT, chiar daca nu are experienta sau studii in acest sens.

CANDIDATUL IDEAL:

Candidatul ideal este, in primul rand, un excelent vorbitor al limbii germane. Este esentiala atentia la detalii.
Capacitatea de relationare cu clientii este de asemenea foarte importanta, candidatul trebuind sa poata dovedi aptitudini foarte bune de comunicare si de intelegere a nevoilor fiecarui client in parte.
Intrucat activitatile se desfasoara in domenii conexe serviciilor IT, studiile, experienta de lucru sau certificarile corelate pot reprezenta un avantaj, dar nu pot substitui nu nivel nesatisfacator al cunostintelor lingvistice.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Jobul la care va pregatiti sa aplicati se desfasoara 100% la sediile companiei (Iasi si Bacau), 100% in fata calculatorului si va va pune in contact direct cu clientii nostri, vorbitori nativi ai limbii germane. Acesti clienti vor semnala diverse situatii in care echipamente IT nu functioneaza corespunzator, afectandu-le activitatea in mai mica sau mai mare masura.
Principala dumneavoastra responsabilitate va fi sa purtati un dialog coerent cu acesti clienti, in urma caruia sa preluati corect si rapid toate detaliile situatiei prezentate, pe care sa le inregistrati in sistemul companiei si sa executati diverse actiuni cuprinse in procedurile de lucru, actiuni care vor fi prezentate in amanunt pe durata training-ului initial.
Pachetul salarial cuprinde contract individual de munca, bonuri de masa si cadou, plata tuturor cotizatiilor obligatorii catre sistemele de asigurare de stat si un sistem coerent de bonusare a performantei, alaturi de pachete de asigurare privata de sanatate.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Specialist Computer Centres (SCC) este cel mai mare grup privat european din domeniul IT.
SCC Services Romania a fost infiintata in Iasi in aprilie 2006, in prezent activand ca Centru International de Servicii din cele doua sedii din Iasi si nou inauguratul sediu din Bacau.
Echipa initiala de 20 de persoane este in continua crestere si numara in prezent 400 de pasionati ai IT-ului.
Puteti obtine mai multe informatii despre grupul european accesand www.scc.com, iar despre filiala din Romania prin profilurile publicate pe principalele retele sociale.

ANUNTUL CONTINE UN INTERVIU ONLINE CU 5 INTREBARI

Va rugam sa alegeti localitatea in care doriti sa aplicati pentru aceasta pozitie: Iasi sau Bacau.

Va rugam sa mentionati imprejurarile in care ati dobandit un nivel avansat de cunoastere a limbii germane si daca detineti certificari in acest sens. Va reamintim ca acesta este un criteriu eliminatoriu, CV-urile care nu denota aceste cunostinte nefiind luate in calcul.

Va rugam sa precizati daca experienta dumneavoastra include studii sau lucrul in domeniul IT. Va rugam sa detaliati si precizam ca aceasta nu este o conditie obligatorie pentru cadidatura, dar poate constitui un avantaj.

Va rugam sa precizati daca experienta dumneavoastra include relatiile directe cu clientii. Va rugam sa detaliati si precizam ca aceasta nu este o conditie obligatorie pentru cadidatura, dar poate constitui un avantaj.

Va rugam sa mentionati data de la care sunteti disponibil(a) sa incepeti un contract full time cu compania noastra.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro