anunt
Disponibilitate:
Full-time
Nivel cariera:
Mid-level
Oferta:
comision vanzari
Expira:
20 May 2013 - 18 Jun 2013
stats

Website Designer

Firma Sophia, decoratiuni interioare - perdele si draperii, angajeaza website designer – persoana care sa se ocupe de site-urile companiei (standardizare, dezvoltare, updatare , promovare).

RESPONSABILITATI:
- Standardizarea si dezvoltarea website-urilor existente;
- Realizarea unor aplicatii web specifice functionarii acestora;
- Propune si implementeaza concepte de design pentru imbunatatirea site-urilor WEB;
- Propune si implementeaza template-uri grafice pentru site-uri, newslettere, bannere;
- Promovarea online a companiei Sophia
- Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru solutionarea optima a solicitarilor acestora;
- Investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea unor solutii eficiente;
- Promovarea companiei pe Facebook, Google, portaluri de afaceri;
- Introducerea de produse;
- Realizarea de banere si postarea lor.

CERINTE:
- Experienta de minim 3 ani (dovedita prin portofoliu);
- Limba engleza (nivel avansat – scris si vorbit) ;
- Cunostine foare bune: MANGETO, PRESTASHOP, SEO, JAVA, HTML;
- Persoana creativa, pasionata de domeniul web.
- Capacitatea de a lucra simultan in cadrul mai multor proiecte;
- Capacitate de a lucra atat in mod independent, cat si in echipa;
- Dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator;
- Capacitatea de a estima durata unui proiect si respectarea termenului limita.

TIP JOB:
- Part time / full time – perioada de proba (3 luni)
- Toata activitatea se va desfasura la sediul firmei;

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII:`
- Cat vrei tu! (Se vor stabili in urma interviului)
- Comision vanzari

Sursa si locul unde puteti aplica: bestjobs

Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.