Oferta:
nespecificata
Expira:
17 Aug 2015 - 27 Aug 2015
stats

Art Consultant la Artmark

Visai sa devii artist? Sau macar sa traiesti in lumea lor? Visul e in continuare pe lista de neimpliniri? Nu pentru mult! Doar stii ca inca poti visa, iar noi te vom ajuta sa le si indeplinesti! Artist nu te putem face, dar, cu siguranta, te putem ajuta sa devii un exceptional Consultant de arta!

Candidatul ideal:

Ce te vom invata?
- vei parcurge un curs de istoria artei pentru a-ti imbunatati cunostintele din domeniu
- cum sa comunici, sa identifici si sa fidelizezi posibili clienti

Ce trebuie sa faci?
- sa te implici in toate evenimentele galeriei si casei de licitatii, de la planificarea proiectelor la implementarea acestora, inclusiv in promovarea lor
- sa atragi noi clienti interesati de investitia in arta sau de formarea unei colectii de arta
- sa participi la o multime evenimente din domeniu sau conexe
- A! Si o sa ai ocazia sa calatoresti!

Descrierea jobului:

Ce ne dorim de la tine?
- sa ai minim 5 ani experienta in domenii precum Istoria Artei, Vanzari, Marketing, PR, Asigurari, Piata de capital
- sa ai studii superioare
- sa fii plin/a de energie si activ/a social, cu intuitie buna si sa comunici cu usurinta despre orice subiect
- sa fii creativ/a, cu simtul umorului si, firesc, sa fii pasionat de arta!

Pentru mai multe informatii, va rugam sa accesati pagina www.artmark.ro/art-consultant

Descrierea companiei:

Cu 76% din cota de piata, Artmark este lider al pietei romanesti de arta. Inca de la infiintare, din 2008, Artmark si-a asumat rolul de formator de piata, promovand activitatile educative si de sporire a interesului si fondului de cunostinte despre arta romaneasca prin itinerarea unor expozitii de licitatie de anvergura nationala. Mai mult decat atat, Artmark este singura casa de licitatii din Romania care functioneaza la standarde internationale, selectand, evaluand si punand in circuitul pietei de arta opere cu autenticitate garantata.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro