Oferta:
nespecificata
Expira:
10 Feb 2013 - 13 Mar 2013
stats

Designer la PRIMO PAPER

Compania PRIMO PAPER SRL angajeaza 2 designeri specializati in arte plastice sau design si au cunostinte avansate de Corel Draw/ Adobe. Prezinta avantaj experienta in tipografie sau publicitate si prezentarea unui portofoliu.

CANDIDATUL IDEAL:
Studii de specialitate: arte plastice, design
Cunostinte avansate de Corel Draw/Adobe
Notiuni de compozitie, cromatica, desen
Intelegere a notiunilor de design interactive
Capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala.
Capacitatea de a analiza un layout si de a propune imbunatatiri; citeste cu atentie textul inainte de a-l introduce in design.
Atentie pentru detalii, gestionarea eficienta a timpului, respectarea termenelor de executie, simt artistic dezvoltat, imaginatie, creativitate, implicare.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Design grafic care reflecta viziunea si obiectivele companiei in creatii publicitare sau de identitati / branding pentru clienti
Colaboreaza cu echipa in vederea realizarii proiectelor si respectarea termenelor
Cunoaste principiile estetice si regulile unui design eficient, dar totodata creativ, principiile de incadrare pe suportul vizual si poate genera un layout echilibrat si atragator
Are capacitatea de a analiza un layout si de a propune imbunatatiri; citeste cu atentie textul inainte de a-l introduce in design
Este capabil sa respecte termenele limita scurte mentinand un nivel calitativ superior
Are o atitudine pozitiva si dorinta de a executa idei noi pe care le poate prezenta managerilor spre aprobare.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Publicitate

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs