Oferta:
negociabila
Expira:
23 Apr 2013 - 24 May 2013
stats

Graphic designer

COMPANIA PRIMO PAPER SRL are doua posturi disponibile pentru designerii absolventi de arte plastice sau design, conoscatori ai programelor Corel Draw/ Adobe, pentru program intreg de munca. Prezinta avantaj experienta in tipografie sau publicitate si prezentarea unui portofoliu.

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii de specialitate: arte plastice, design;
- Cunostinte avansate de Corel Draw/ Adobe;
- Notiuni de compozitie, cromatica, desen;
- Intelegere a notiunilor de design interactive;
- Capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala;
- Capacitatea de a analiza un layout si de a propune imbunatatiri; citeste cu atentie textul inainte de a-l introduce in design;
- Atentie pentru detalii, gestionarea eficienta a timpului, respectarea termenelor de executie, simt artistic dezvoltat, imaginatie, creativitate, implicare.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Design grafic care reflecta viziunea si obiectivele companiei in creatii publicitare sau de identitati/ branding pentru clienti;
- Colaboreaza cu echipa in vederea realizarii proiectelor si respectarea termenelor;
- Cunoaste principiile estetice si regulile unui design eficient, dar totodata creativ, principiile de incadrare pe suportul vizual si poate genera un layout echilibrat si atragator;
- Are capacitatea de a analiza un layout si de a propune imbunatatiri; citeste cu atentie textul inainte de a-l introduce in design;
- Este capabil sa respecte termenele limita scurte mentinand un nivel calitativ superior;
- Are o atitudine pozitiva si dorinta de a executa idei noi pe care le poate prezenta managerilor spre aprobare.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Publicitate

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.