Oferta:
300 - 400 EURO / luna
Expira:
12 Aug 2015 - 12 Sep 2015
stats

Operator print / senior DTP / Operator Productie

S.C. HutMedia Project S.R.L cauta o persoana buna cunoscatoare a programelor Photoshop, Ilustrator, Corel Draw, Indesign pentru pozitia Operator print / senior DTP / Operator Productie pentru program intreg de munca.

Candidatul ideal:

- persoana creativa, cu bune cunostinte in domeniul grafic
- bun cunoscator al programelor Photoshop, Ilustrator, Corel Draw, Indesign
- cunostinte minim 1 an de pregatire de tipar (afise/pliante/flyere/bannere/pixuri/brichete/etc)
- experienta anterioara intr-o agentie de publicitate, redactie de presa, tipografie sau copy center
- disponibil pentru program de lucru cu norma intreaga (8 ore/zi)
- doar candidatii cu experienta relevanta vor fi luati in considerare
- carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului:

- Pregatirea fisierelor in format de tipar si printarea lor pe echipamente de tipar digital.
- Realizarea de machete grafice pentru diverse produse (carti de vizita, pliante, mape etc.)
- Verificarea fisierelor primite de la clienti (continut si imagini) -> pregatirea de tipar
- Asigurarea suportului tehnic pentru departamentul de Client Service in etapa de pregatire a ofertei, prin oferirea unei estimari referitoare la timpul de executie si complexitatea lucrarii.
- Organizarea si derularea procesului de print, in baza prioritatilor primite de la departamentul Client Service
- Comunicarea cu departamentul Aprovizionare pentru asigurarea stocului de consumabile.
- Verifica starea echipamentelor si este responsabil de starea si intretinerea acestora impreuna cu funizorii de service.
- Raspunde de realizarea la termen a comenzii, in conditiile calitative cerute.
- Interactioneaza in permanenta cu celelalte parti implicate, departamentele Client Service si Finisare.

Descrierea companiei:

Tipografie digitala, marketing si publicitate.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro