Oferta:
nespecificata
Expira:
03 Jan 2013 - 03 Feb 2013
stats

Redactor la Editura Gama

Editura Gama angajeaza un redactor cu studii superioare, pentru redactarea, adaptarea si/sau corectarea manuscriselor editurii, documentarea pentru proiectele editoriale.

CANDIDATUL IDEAL:
• Studii superioare (Litere, Jurnalism, Comunicare)
• Stapanirea perfecta a limbii romane
• Cultura generala solida
• Atentie deosebita la detalii
• Cunostinte foarte bune de limba engleza
• Seriozitate, meticulozitate
• Pasiune pentru carte
• Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
• Redacteaza, adapteaza si/sau corecteaza manuscrisele editurii
• Realizeaza documentarea pentru proiectele editoriale

DESCRIEREA COMPANIEI:
Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde doua companii: Tipografia Printco specializata in productia de tiparituri publicitare si ambalaje si Editura Gama specializata in publicarea cartilor pentru copii.
Credem in investitia continua in calitate, fie ca este vorba de servicii, produse, mediu de lucru, oameni sau relatiile cu acestia. Credem in atentia la detalii si in cinste.
De aceea, Printco-EdituraGama investeste la fel de mult atat in calitatea umana a angajatilor, a mediului in care acestia lucreaza, cat si in pregatirea lor profesionala, aceste trei elemente fiind considerate ca fiind baza unei relatii de calitate atat in interiorul companiei, cat si intre aceasta si clienti.
Echipa noastra de productie este una inalt calificata, beneficiind de stagii de pregatire desfasurate atat in tara, cat si in strainatate.
Suntem principiali, atenti, corecti si onesti.

Grupul de firme are 100 angajati, cu peste 10 ani experienta de productie pe piata nationala, cu o cifra de afaceri de 3 milioane euro/ an.
Sediul in Iasi.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs