anunt
Disponibilitate:
Full-time
Nivel cariera:
Entry-level
Mid-level
Oferta:
nespecificata
Expira:
16 Dec 2014 - 16 Jan 2015
stats

Reprezentant Relatii Clienti - limba franceza

VEO Worldwide Services cauta o persoana cu bune abilitati de comunicare, ambitioasa si proactiva pentru postul de reprezentant relatii clienti.

Candidatul ideal:
Echipa noastra ajuta clientii sa rezolve problemele de suport marketing sau comerciale. Daca ai bune abilitati de comunicare, esti ambitioasa/ambitios si proactiv/a, te invitam sa te alaturi echipei noastre. Crezi ca descrierea ti se potriveste? Stii limba franceza la un nivel avansat? Atunci te asteptam sa faci parte din echipa noastra.
Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie sa ai:
• Cunoasterea limbii franceze la un nivel avansat;
• Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa;
• Orientare spre client si spre rezolvarea problemelor;
• Atitudine proactiva;
• Adaptabilitate si capacitatea de a gasi rapid solutii;
• Capacitate analitica si atentie la detalii;
• Spirit de echipa;
• Abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare;

Descrierea jobului:
In calitate de Reprezentant Relatii Clienti - Veo, principalele tale misiuni vor fi:
- Preluarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor, identificarea problemelor cu care se confrunta acestia si stabilirea celei mai bune si rapide metode de rezolvare;
- Oferirea de informatii/ solutii/ consiliere clientilor companiei cu privire la serviciile si produsele companiei;
- Promovarea produselor si serviciilor companiei prin cunostinte, atitudine, informatii;
- Inregistrarea informatiilor obtinute si actualizarea perioadica a bazei de date in ce priveste reclamatiile / sesizarile/petitiile clientilor companiei;
- Respectarea regulilor si procedurilor companiei privind standardele de securitate si protectie a datelor;
- Comunicarea in permanenta cu departamentul suport vanzari si cel de Marketing in scopul asigurarii trasabilitatii task-urilor gestionate;
Beneficii:
- Formare la nivel international;
- Reale oportunitati de dezvoltare a carierei intr un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial si mediu de lucru atractiv.

Descrierea companiei:
Veo este o companie care furnizeaza servicii de top B2B, cu 250 de angajati , peste 8 ani de experienta in Romania si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastra acopera o arie largă de domenii in care activeaza clientii nostri internationali: comert, IT, finante, resurse umane.

Veo este acel mediul multicultural in care orice profesionist isi doreste sa activeze si sa evolueze. Incurajam diversitatea, transparenta si originalitatea: aici apreciem deopotriva munca in echipa, dar si spiritul antreprenorial.

Oferim instruire la nivel international in domenii multidisciplinare, spirijin si continuitate in cariera. Dacă iti doresti un angajament pe termen lung cu un lider al pietei, care le ofera clientilor calitate si profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro

Iti place ce tocmai ai terminat de citit?
Aboneaza-te prin email sau RSS ca sa fii la curent cu noutatile de pe site.