Mid-level
Management
Oferta:
nespecificata
Expira:
11 Nov 2014 - 12 Dec 2014
stats

Sef Departament Comunicare

Compania ELSACO cauta o persoana care sa se ocupe de departamentul de Comunicare, cu experienta de minimum 1-2 ani in domeniul relatiilor publice intr-o agentie de PR sau in departamentul de Comunicare al unei companii, absolvent de studii superioare cu profil umanist Comunicare/Jurnalism.

Candidatul ideal:

- Absolvent de studii superioare cu profil umanist Comunicare/Jurnalism,
- Experienta de minimum 1-2 ani in domeniul relatiilor publice intr-o agentie de PR sau in departamentul de Comunicare al unei companii,
- Experienta in gestionarea conturilor de Facebook, Linkedin,
- Cunoasterea tehnicilor si modalitatilor de promovare a imaginii firmei,
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa,
- Creativitate, receptivitate, flexibilitate, orientare catre nou, atentie la detalii,
- Capacitate de a lucra in termene limita stranse,
- Limba engleza - nivel avansat,
- Foarte bune cunostinte de operare PC,
- Capacitate de a lucra in echipa.

Descrierea jobului:

- Elaboreaza si implementeaza strategia de comunicare si PR (interna, externa),
- Elaboreaza si implementeaza strategie de comunicare online,
- Realizeaza, propune spre aprobare si gestioneaza buget anual de promovare ,
- Supervizeaza implementarea rebranding-ului (procese, materiale atat intern cat si extern),
- Gestioneaza portofoliu de furnizori,
- Gestioneaza relatii media (locala, regionala, nationala, internationala),
- Concepe si editeaza comunicate de presa, prezentari ale companiei, articole pentru website, brosuri,
- Comanda materiale promotionale pentru diverse evenimente,
- Gestioneaza relatia cu agentiile specializate privind serviziile externalizate de branding,
- Planifica, organizeaza si participa la evenimente (interne, externe),
- Administreaza site-ul oficial al companiei,
- Gestioneaza canalele Social Media,
- Monitorizeaza traficul online pe site si datele obtinute despre consumatori.

Descrierea companiei:

ELSACO este specializat in servicii de eficienta energetica, realizarea de lucrari in domeniul sistemelor de apa si canalizare, furnizarea de echipamente, solutii pentru comunicatii si achizitii de date, furnizarea de echipamente si soluţii de contorizare a fluidelor.
ELSACO activeaza cu succes in urmatoarele domenii:
• Proiecte Infrastructura Utilitati:
Reabilitarea si modernizarea sistemelor de termoficare
Reabilitarea si modernizarea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare
Solutii de cogenerare a energiei - centrale termice in cogenerare
• Contorizare apa, energie termica, gaz, fluide industriale/armaturi
• Automatizari si sisteme informatice de proces
• Software de proces si business
• Instalatii rezidentiale si industriale
• Energii neconvenţionale
• Calculatoare si componente IT
ELSACO este compania in care angajatii isi pot accelera dezvoltarea profesionala. Am creat un mediu in care gandirea inovativa este incurajata, iar initiativa este rasplatita. ELSACO este cel mai bun loc pentru a transforma scopurile dumneavoastra profesionale in rezultate.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro