Disponibilitate:
Proiecte
Oferta:
nespecificata
Expira:
15 Dec 2014 - 15 Jan 2015
stats

Web developer/ Web designer

PROMED Germany cauta o persoana pentru postul de Web developer/ Web designer, cu abilitati foarte bune de Adobe Photoshop si Ilustrator.

Candidatul ideal:

- Persoana  dinamica, foarte bine organizata, responsabila, serioasa.
 -Creativitate si perseverenta.
- Cunostinte foarte bune de Adobe Photoshop si Ilustrator
- Abilitati de design
- Cunostinte avansate de HTML si CSS
- Cunostinte de baza de JavaScript (jQuery)
- Cunostinte de SEO
- Cunostinte  PHP, MySQL

Descrierea jobului:

- Creare layout-uri web variate pentru website-urile companiei
- Creare elemente de identitate vizuala (logo-uri, carti de vizita etc)
- Creare elemente de grafica web (bannere, flyere, infografice, etc)
- Alte materiale grafice (newslettere, design)
- Implementare de layout-uri in HTML si CSS

Beneficii:

Condintii financiare avantajoase.
Oportunitati de dezvoltare personale si profesionale.Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.Va rugam sa transmiteti cv-ul la info@royalcars-online.de

Descrierea companiei:

PROMED Personalservice Germany face parte din grupul Royal Cars GmbH, firma germana cu sediul social in Ingolstadt / Departament: Healthcare, Management, Consultanta, Resurse umane.

Sursa si locul unde puteti aplica: ejobs.ro